Про це йдеться у дослідженні порталу “Мілітарний”, яке  підтверджує ефективність проєктів БФ “Повернись Живим” “Дронопад” і спільноти Сергія Стерненка “Небесний Русоріз”.

Акцент статті зроблений на аналізі перехоплень російських розвідувальних та ударних безпілотників типу “крило”, “літакового” типу і “хрестоподібне крило”.

Механізм протидії ворожим БпЛА типу “крило” із застосуванням FPV-перехоплювачів зводиться до того, що FPV-дрон зближається із ворожим безпілотником і завдає йому ураження шляхом підриву БЧ або збиває таранним способом.

Станом на кінець листопада 2024 року вдалось обробити 870 унікальних збиттів. З них очікувана кількість невідокремлених дублікатів не перевищує 2%.

“У датасет не входять приклади застосування і відеоматеріали з російських FPV-перехоплювачів, лише відмічу, що співвідношення українських збиттів до російських складає 870 : 8 епізодів”, — вказує автор статті OSINT-дослідник теми FPV-перехоплювачів Артем.

Моделі збитих БпЛА можна додатково поділити на розвідувальні й ударні, де розвідувальних 11 моделей ( 850 збиттів ), ударних 3 моделі ( 20 збиттів ).

Всього було ідентифіковано 53 підрозділи СОУ та три неідентифікованих групи підрозділів, які застосовували дрони-перехоплювачі. Через те, що список доволі великий, автор навів найкращих 13 підрозділів.

Опубліковані перехоплення російських дронів відбуваються над сірою зоною або над територією контрольованою СОУ, вкрай рідко це відбувається за лінією фронту на тимчасово окупованій території.

Локальне спостереження стосовно дронів Lancet західніше від міста Суджа: із 14 перехоплень дронів такої моделі — 7 перехоплень здійснено саме в цьому районі. Це може свідчити про дві речі — або дронів моделі Lancet застосовувалось дуже багато в цьому районі й при сталій ефективності перехоплення, або ефективність перехоплень, при сталій кількості дронів Lancet, була підвищена. Також це може бути наслідком комбінації двох попередніх причин.