Про це пише The New York Times.
Зазначається, що ЦРУ роками заявляло, що не має достатньо інформації, аби зробити висновок, чи пандемія Covid виникла природним шляхом, чи внаслідок випадкового витоку в дослідницькій лабораторії. Але цього тижня відомство оприлюднило нову оцінку, в якій аналітики заявили, що тепер віддають перевагу лабораторній теорії.
Видання пише, що нове керівництво ЦРУ, швидше за все, не має нових розвідувальних даних, а оперує тими самими доказами, які звучали й раніше. Однак, йдеться, аналіз базується “на більш детальному розгляді умов у лабораторіях суворого режиму в провінції Ухань перед спалахом пандемії”.
Речниця відомства заявила, що інша теорія залишається правдоподібною і що потрібно оцінювати будь-яку доступну нову інформацію, яку отримуватиме розвідка.
Видання пише, що агентство зробило свою нову оцінку з “низькою достовірністю”, і це означає, що розвіддані, що стоять за нею, “фрагментарні та неповні”.
Також у матеріалі зазначають, що президент Байден на початку роботи своєї адміністрації наказав провести новий перегляд розвідданих після того, як офіційні особи повідомили Білому дому, що у них є ще неперевірені докази.
Водночас стверджується, що Реткліфф, який був директором національної розвідки в першій адміністрації Трампа, зазначав, що ЦРУ не хотіло сприймати теорію про витік інформації з лабораторії, “щоб уникнути геополітичних проблем для адміністрації Байдена”.
Коли Реткліфф складав присягу, він сказав, що дослідження походження Covid є для нього пріоритетом.
“Я вважаю, що наш інтелект, наша наука і наш здоровий глузд – все це дійсно диктує те, що походження Covid – це витік інформації в Уханьському інституті вірусології. Але ЦРУ не робило такої оцінки або принаймні не робило такої оцінки публічно. Тож я збираюся зосередитись на цьому”, – заявляв він.
У публікації йдеться, що Реткліфф “пообіцяв більш агресивне ЦРУ”, і цілком можливо, що він вдасться до рішучіших дій, “щоб проникнути в лабораторії в Ухані або до китайського уряду в пошуках інформації”.
Тим часом співробітники розвідки кажуть, що “такий доказ, можливо, існує в лабораторії в Китаї”, але, за їхніми словами, “більш імовірно, що відповіді на питання про походження вірусу будуть отримані завдяки науковому прориву, а не виявленню розвідки”.
Як повідомлялось раніше, у грудні 2024 року Конгрес США оприлюднив остаточний звіт щодо пандемії Covid-19. Згідно з висновком, вірус, швидше за все, виник у китайській лабораторії в Ухані. Доказами цього слугують біологічні характеристики Covid-19 та спалах хвороби серед дослідників Інституту вірусології Уханя восени 2019 року.
Новий президент США Дональд Трамп ініціював вихід країни з ВООЗ якраз через поширення COVID-19: він звинуватив організацію в тому, що вона перебуває під контролем Китаю.