Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Київради про перейменування Московського проспекту на проспект Степана Бандери. Про це йдеться у рішенні ОАСК.
Зокрема, суд частково задовольнив позовні вимоги громадської спілки “Громадський контроль і порядок”.
- “7 липня 2016 року Київською міською радою на 1 сесії 8 скликання прийнято рішення N559/559 “Про перейменування вулиць, проспектів та провулків у місті Києві”, яким переіменовано: вулицю Баумана – на вулицю Януша Корчака (Шевченківський р-н); вулицю Кутузова – на вулицю Генерала Алмазова (Печерський р-н); вулицю Суворова – на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка (Печерський р-н); провулок Кутузова – на провулок Євгена Гуцала (Печерський р-н); проспект Московський – на проспект Степана Бандери (Оболонський та Подільський р-ни)“, – сказано в рішенні.
Суд визнав протиправним це рішення та скасував його ще 28 січня. Наступного дня рішення надійшло до єдиного реєстру судових рішень, а тексм був оприлюднений 2 лютого.
Громадська спілка адміністративний позов обґрунтовала тим, що рішення Київради начебто було прийнято з порушенням термінів, встановлених Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Позивач також сумнівався у правомірності процедури підрахунку голосів під час проведення голосування.
“Назви вулиць Кутузова, Суворова, провулку Кутузова, проспекту Московського, не підпадають під підстави перейменування з підстав, викладених у Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», оскільки вказані прізвища відсутні у списку осіб, створеного Українським інститутом Національної пам’яті, які підпадають під дію положень зазначеного Закону“, – йдеться в аргументації позову.
Київська міська рада, як відповідач, пояснила, що Порядок проведення у Києві громадського обговорення розгляду питань перейменування затверджений розпорядженням міського голови від 19.08.2014 року №175. Тож організатори обговорення, до яких належить і мер Києва, самостійно визначають форми проведення цього обговорення, виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості учасників.
“Так, з 28.03.2016 року по 28.05.2016 року тривали громадські обговорення на єдиному веб-порталі територіальної громади міста Києва щодо вищезазначених перейменувань, та враховуючи результати громадського обговорення, на засіданні 06.06.2016 року Комісією з питань найменувань рекомендовано Київському міському голові внести відповідне подання до Київської міської ради згідно з положеннями Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій»“, – йдеться в обгрутування Київрадою свого рішення.
Також повідомляється, що зазначений проект рішення підтримали на засіданні Київради 7 липня 2016 року, за який проголосувало 87 депутатів, що свідчить про правомірність оскаржуваного рішення.
У відкритих реєстрах вказано, що громадська спілка “Громадський контроль і порядок” зареєстрована 22 вересня 2014 року у Києві за адресою: вулиця Івана Мазепи, 3, офіс 100.
Директор – Овсій Дмитро Юрійович. Виявляється, він є керуючим партнером та адвокатом у адвокатській фірмі GORO legal. Також серед власників спілки – правнича спілка “Горошинський та партнери”.
Фото: Вікіпедія