Степан Тарабалка загинув 13 березня.

На рахунку Степана Тарабалки не один десяток збитих ворожих літаків. Дехто навіть припустив, що Степан і є тим самим легендарним привидом Києва, а рашисти відверто боялися зустрітися з ним у бою. Однак 13 березня став останнім бойовим днем у житті льотчика, якому було лише 29 років. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

За словами мами Наталії Тарабалки, її син жив своєю мрією та роботою. Проте працювати льотчиком вирішив лише після школи.

“Він вчився паралельно в музичній школі, грав на трубі, на духовому інструменті. А кожна мама хоче, щоб у дитини безпечна робота була, неважка. Кажу: будеш військовим диригентом, будеш на трубі грати. Потім на пенсію швидше підеш і звання будеш мати. Він каже: ні, це не для мене”, – згадує мати.

І каже, що замість оркестру Степан обрав Харківський університет повітряних сил. Свій перший бойовий досвід хлопець отримав у 2014-му в АТО на сході України. Проте деталі про свою службу він не розповідав навіть мамі. Мати каже, що він завжди був стриманим і спокійним, та після 24-го лютого став іншим.

“У його погляді був такий, знаєте, відблиск війни. Відчуття того, що він перебув. То я розуміла, що він перебув щось надто жахливе таке, що його зворушило до глибини”, – пояснила Наталія.

Відомо, що Степан збив не менше десяти ворожих літаків. Та 13 березня зв’язок із ним перервався просто під час бойового завдання і побратими до останнього сподівалися – пілоту вдалося вижити.

“Його збили, літак начебто знайшли. Знайшли документи, але Степана не було. Я ж думав, ну як і всі ми, що він десь може катапультувався та пішов до своїх. Бо був же, знаєте, не можна знаходитись на місці, бо і противник, і наші хлопці, і противник одночасно шукають як би, екіпажі льотні”, – згадує бойовий товариш Степана.

Проте дива не сталося і неподалік уламків МІГ-а знайшли тіло 29-річного Степана Тарабалки.

“Він все ж таки захистив в той день мирне населення і відбив. Завдяки його активним сміливим бойовим діям було відведено цей удар. Росіяни втратили техніку. Ми розуміємо, що ворог технологічно нас переважає. І наші пілоти на звичайних міг-29 шли на су-30, су-35, на технологічні літаки росіян”, – зауважив речник командування повітряних сил України Юрій Ігнат.

Згодом, президент України Володимир Зеленський нагородив загиблого винищувача золотою зіркою та званням героя України посмертно.

Фото: скріншоти