Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.
Farmers inspect unsold grain stores on a farm in Sedziejowo, Poland, on Monday, April 17, 2023. The European Union slammed moves over the weekend by Poland and Hungary to ban imports of grain from Ukraine, saying "unilateral actions" were unacceptable and a potential breach of the bloc's trade policy. Photographer: Bartek Sadowski/Bloomberg via Getty Images
Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.
Єврокомісія після аналізу даних щодо впливу експорту 4 категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС дійшла висновку, що завдяки тимчасовим заходам, запровадженим 2 травня 2023 року, викривлення ринку в 5 країнах-членах, що межують з Україною, зникли.
Відповідно, було досягнуто домовленості про те, що всі чинні заходи щодо обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції втрачають чинність сьогодні.
Крім того, Україна погодилася запровадити будь-які правові заходи (включаючи, наприклад, систему ліцензування експорту) протягом 30 днів, щоб уникнути сплеску цін на зерно.
Раніше Європейська комісія досягла компромісу з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо української агропродукції. Щоб зняти блокаду імпорту з України, ЄК доведеться ввести заборону на ввіз української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника.
Водночас країни Європейського Союзу домовилися продовжити на рік скасування мит на імпорт з України, щоб допомогти її економіці під час війни з росією. Однак тарифи та квоти на найбільш чутливі сільськогосподарські продукти з України осталися збереженими. Це м’ясо, молочні продукти, цукор та деякі зернові.
19 липня стало відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підписали спільну декларацію щодо продовження заборони на ввезення зерна з України після 15 вересня.
Крім цього, 24 серпня Угорщина заявила, що самостійно продовжить заборону на імпорт українського зерна.
Також, польський міністр у справах ЄС Шимон Шинковський вель Сенк назвав українську скаргу до Світової організації торгівлі елементом тиску, який не є ефективним.
Крім цього, 11 вересня стало відомо, що Польща готує проєкт щодо продовження заборони на імпорт українського продовольства після 15 вересня.
12 вересня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна звернеться до арбітражу Світової організації торгівлі щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) у разі блокування Польщею експорту українського зерна.
Того ж дня Уряд Польщі ухвалив резолюцію щодо продовження заборони на імпорт українського зерна після завершення обмежень на рівні Європейського Союзу 15 вересня.
Також, 13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України не має підстав.
14 вересня парламент Болгарії зняв заборону на імпорт українського зерна.
Фото: Getty Images
У Києві запалили Вогонь слави з нагоди Дня памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій…
Служба безпеки вперше в історії України викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка здійснювала шпигунську…
Сполучені Штати вважають укладену з Україною угоду про рідкісноземельні метали та переговори про завершення війни…
Президент США Дональд Трамп привітав першого американського кардинала Роберта Прево, якого обрали Папою Римським у…
Президент США Дональд Трамп після розмови з Володимиром Зеленським 8 травня заявив, що переговори з…
До Києва у четвер 8 травня приїхав єврокомісар з питань оборони й космосу Андрюс Кубілюс.