Про це свідчить дослідження українських розслідувачів міжнародних злочинів Truth Hounds.

За даними української влади, з березня 2022 року в Енергодарі росіяни затримали й катували близько тисячі людей. Є щонайменше один підтверджений випадок, коли співробітника станції закатували до смерті — це Андрій Гончарук, який працював водолазом.

Наразі відомо про цілу мережу незаконних вʼязниць на ЗАЕС та в Енергодарі, де цивільних піддають тортурам, зокрема бʼють, катують електричним струмом, душать, імітують страти, погрожують зґвалтуванням тощо. Росіяни утримують десятки людей у переповнених маленьких камерах, призначених для 2-4 людей.

Свідки, яких опитали Truth Hounds, повідомляють, що співробітники «Росатому» зазвичай не брали безпосередньої участі в тортурах, але без їхнього відома це «було б неможливо». Усе це відбувалося в робочий час і в таких масштабах, що не могло не впливати на роботу підрозділів ЗАЕС.

Працівники російської атомної корпорації разом з офіцерами ФСБ рф масово проводили «бесіди зі співробітниками ЗАЕС». Вони хотіли залякати працівників стації та примусити їх підписувати нові трудові контракти з «Росатомом».

Нагадаємо, що у серпні стало відомо, що росіяни викрали начальника зміни турбінного відділення експлуатаційного підрозділу Сергія Спартесного.

Фото: відкриті джерела