Після загибелі тіла жінок довго не могли знайти.

На початку березня в Бучі повністю згоріла автівка, в якій намагалися евакуюватися четверо людей: дві місцеві жінки — Жанна Камєнєва та Марія Ільчук, а також 14-річна Аня з мамою Тамілою Міщенко. Історії цих людей описані в матеріалі Олени Жежери на ZN.UA.

Жанна Камєнєва, яка всіх переконала їхати, була за кермом автівки. Останнє, що отримав від неї чоловік, було sms-повідомлення: «На нас їде ворожий танк». Це сталося близько десятої години ранку 5 березня майже на перехресті вулиць Яблунської та Вокзальної.

Жанна Камєнєва з чоловіком та сином

14-річна Аня Міщенко, як пригадує її брат Євген, до останнього не хотіла їхати й просила маму залишитися разом із братом і бабусею в Бучі. Дівчинка мала талант до малювання і своє життя планувала пов’язати з творчістю. Вона навчалася у восьмому класі Бучанської школи №5 і вчила три іноземні мови — англійську, французьку й іспанську.

Марія Ільчук не поїхала з дочкою в Рівненську область, боялася, що не витримає важкої дороги, бо у неї були хворі ноги. Але погодилася їхати з Жанною, коли побачила, які звірства окупанти коять у Бучі”.

Після загибелі тіла жінок довго не могли знайти.

Автомобіль Жанни знайшли не одразу, оскільки шукали бус синього кольору. Внаслідок вибуху фарба на авто вигоріла, й він став білий. Військові ЗСУ, які зайшли в Бучу 2 квітня, після того, як російські військові залишили місто, не одразу збагнули, що в машині були люди. Від обгорілих тіл залишилися лише окремі фрагменти“, – пише Жежера.

Чоловік Жанни Геннадій, який зараз служить в ЗСУ, переконаний, що дружину вбили російські військові. Вони стояли на блокпосту на розі вулиць Вокзальної та Яблунської.

“Поліція зафіксувала смерть, а потім тіла направили на експертизу до Вишгородського моргу. У висновку написано, що загинули внаслідок воєнних операцій. Але причину смерті встановити не вдалося через «різке обвуглення тіла». Так написав судмедексперт у висновку. Я як військовий припускаю, що в машину стріляли або з РПГ, або з БМП” — розповідає він. 

У прес-службі прокуратури Київської області повідомили, що за фактом вбивства жінок відкрите кримінальне провадження:

«За цим фактом відкрите кримінальне провадження за частиною 2 статті 438 ККУ — це порушення законів і звичаїв війни. Зокрема, частина 2 цього закону — це жорстоке поводження з цивільним населенням та інші незаконні дії, якщо вони пов’язані з умисним вбивством. Триває досудове розслідування».

Раніше французькі експерти ідентифікували перші невпізнані тіла закатованих у Бучі.

Фото: Фейсбук