Про це розповів президент УЗА Микола Горбачьов, повідомляє пресслужба асоціації.

«За краденим зерном кораблі заходять як злочинці – вночі: відключають GPS-трекери, проходять як невидимки, вантажаться, а потім йдуть у невідомому напрямку. Однак програма marine traffic дає змогу відстежити, куди ці кораблі прямують, скільки і що перевозять. Усі факти Україна фіксує»,- пояснив він.

За словами Горбачова, Росія краде не лише українське зерно, а й покупців. Саме таким способом вона зміцнила свої позиції на ринку найбільшого імпортера пшениці Єгипту, куди наростила поставки.

«Під час війни Росія використовує механізм блокування України як великого експортера, щоб самій працювати в країнах нашого традиційного збуту. Якщо Україна платить мільярди за простій, то у РФ простоїв немає. Їхня пропозиція для клієнта може видаватися кращою», – розповів він.

Як повідомили в УЗА, покупцями вкраденого зерна стали підсанкційні країни. Але навіть вони обережно ставляться до вкраденого в України зерна. Зокрема, був випадок, коли відмовилась купувати крадене зерно Лівія.

Нагадаємо, що речник Держдепу США Меттью Міллер заявив, що Росія намагається перешкоджати морському трафіку в одному з обумовлених угодою портів. У Держдепі США назвали такі дії РФ явними порушеннями «зернової угоди».

Фото: відкриті джерела