Однією з таких платформ є медична інформаційна система Helsi, повідомляє Соцпортал.

Медична інформаційна система Helsi за час своєї роботи запропонувала безліч нових послуг і рішень. Більшість можливостей реалізовано саме в мобільному додатку, адже смартфон завжди під рукою.

Послуги медичних онлайн платформ значно спрощують доступ до медицини, особливо для тих, хто мешкає у віддалених регіонах, або людям, які фізично не в змозі звернутися до медзакладу. Також важливою перевагою є надійний захист медичних даних.

Медицина онлайн

Головна з переваг онлайн медицини — це можливість отримати консультацію лікаря з будь-якої точки країни. Через відеозв’язок пацієнт на основі своїх скарг може отримати:

  • рекомендації щодо зміни способу життя,
  • направлення на додаткові обстеження,
  • призначення безрецептурних ліків.

На онлайн-консультації лікар може відкрити або закрити лікарняний лист за симптомами ГРВІ, а також на основі ваших скарг виписати направлення до лікаря іншої спеціалізації.

Електронні рецепти

Також можна дистанційно отримати електронний рецепт на ліки, але не у всіх випадках. Рішення лікаря про дистанційне призначення лікування (без особистого огляду пацієнта) має базуватися на стандартах, затверджених МОЗ.

Електронний рецепт на ліки можна отримати онлайн у таких випадках:

  • якщо це повторна консультація, після первинної очної зустрічі та попереднього огляду;
  • якщо ви вже маєте підтверджені хронічні хвороби, діагноз або скарги, відомості про які внесені до первинної облікової медичної документації, до якої лікар має доступ;
  • якщо ви маєте результати лабораторних досліджень, до яких лікар має доступ.

Для отримання е-рецепта, дані про його надання та вашу взаємодію лікар обов’язково має внести в ЕСОЗ (електронну систему охорони здоров’я).

Які ще доступні онлайн-послуги

Можливість швидко записатися на прийом до будь-якого лікаря, обравши зручний для вас час і місце. Це дає змогу уникнути втрати часу в чергах.

У Helsi можна обрати сімейного лікаря для укладення декларації. Ви можете обрати найближчий до вас медичний заклад, обрати лікаря, подивитися його стаж, категорію, рейтинг, проаналізувати графік його прийому.

У мобільному застосунку Helsi можна зручно записатися на щеплення — як обов’язкові, так і рекомендовані за Національним календарем щеплень. Усі дані про зареєстровані в Україні вакцини та можливі реакції на них, опис захворювань і рекомендовані схеми щеплень тепер у вас під рукою.

Можна записатися на донорство крові. Достатньо заповнити анкету онлайн, вказавши ваше місто, групу крові та резус-фактор. Щойно у вашому місті з’явиться така потреба, ви одразу отримаєте відповідне повідомлення.