Про це пише Bloomberg.

Водночас трейдери вже вважали це рішення неминучим і врахували його в цінах. Ф’ючерси на нафту Brent майже не змінилися за тиждень переговорів ОПЕК+, залишаючись на рівні близько $74 за барель.

Світовий попит сповільнюється, оскільки провідний споживач — Китай — демонструє уповільнення економічного зростання, тоді як поставки з США, Гаяни та Канади швидко зростають.

Навіть якщо ОПЕК+ не додасть жодного бареля наступного року, прогнозується значний надлишок.

Організація країн-експортерів нафти та її партнери вже двічі відкладали свій план підвищення видобутку до 2,2 мільйона барелів на день.

Об’єднані Арабські Емірати, схоже, прагнуть використовувати нові виробничі потужності, що минулого місяця призвело до найбільшого за сім років рівня експорту. За словами Bank of America Corp., ОАЕ “не хочуть обвалювати ціну”, але “їхнє терпіння закінчується швидше, ніж раніше”.

Навіть Іран — один із засновників ОПЕК — минулого тижня визнав, що стратегія картелю виявилася контрпродуктивною, оскільки гонитва за високими цінами на нафту стимулює нескінченний потік конкуруючих поставок.

Суть добровільного обмеження видобутку полягає в тому, що країни-члени ОПЕК+ раніше погодилися штучно скорочувати обсяги нафтовидобутку, щоб підтримувати стабільні ціни на світовому нафтовому ринку. Термін його дії мав закінчитися з жовтня 2024 року, але його постійно продовжують через падіння цін на нафту

Зазначимо, раніше повідомлялось, що Дональд Трамп розглядає штучне зниження цін на нафту як тиск на Росію у переговорах щодо України та “панацею” для закінчення всіх війн у світі.