Про це повідомила голова комісії, заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Також підтримано рішення щодо збереження 7 окремих об’єктів із вилученням елементів радянської ідеології чи російської символіки з умовою корекції текстів або композицій.
На сьогодні уже прибрано близько половини пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією та культурою Росії та СРСР, що підлягають усуненню з публічного простору міста. Цей процес уповільнює відсутність достовірної інформації про балансоутримувачів, стверджує директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.
«Це суттєво ускладнює ухвалення рішень щодо демонтажу чи корекції. Є випадки, коли достеменно невідомо, хто саме є балансоутримувачем такого обʼєкта. Тому ми звертаємося з офіційними запитами щодо надання інформації до райдержадміністрацій та інших державних структур. Нам необхідно отримати конкретні відповіді із зазначенням балансоутримувачів. Відсутність точної інформації уповільнює процес», – констатував Буділов.
Напрацьовані рекомендації будуть оформлені у проєкт рішення та винесені на розгляд найближчої сесії Київської міської ради.
Нагадаємо, 12 грудня Київ змінив назви 12 об’єктів міського підпорядкування: сім із них отримали нові назви в порядку дерусифікації та декомунізації, ще п’ять – на загальних підставах.