Про це пише Reuters.
Посол Панами при ООН Елой Альфаро де Альба зазначив, що згідно з Хартією ООН, країни “повинні утримуватися від загрози або використання сили в міжнародних відносинах щодо територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави”.
Лист був адресований генеральному секретарю ООН Антоніо Гутеррешу та розповсюджений серед 15-членної Ради Безпеки. Панама є членом Ради, яка відповідає за підтримання міжнародного миру та безпеки, на 2025-26 роки.
Підтвердивши свою попередню загрозу щодо відновлення контролю США над каналом, Трамп у понеділок звинуватив Панаму в порушенні обіцянок щодо остаточного передавання стратегічної водної артерії в 1999 році та в тому, що вона передала його експлуатацію Китаю.
“Ми не віддали його Китаю. Ми віддали його Панамі, а зараз ми забираємо його назад”, — сказав Трамп через кілька хвилин після складання присяги на другий термін.
“Діалог завжди є шляхом для роз’яснення зазначених питань без підриву нашого права, повного суверенітету та власності на наш канал”, — заявив президент Панами Хосе Рауль Муліно у листі до ООН.
Сполучені Штати здебільшого будували канал і управляли територією навколо проходу протягом десятиліть. Однак США та Панама підписали кілька угод у 1977 році, які проклали шлях до повернення каналу під повний контроль Панами. США передали його у 1999 році після періоду спільного управління.