Про це пише грузинське відділення Радіо Свобода.

Законопроєкт зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що презентують інтереси іноземної сили. За ухилення від реєстрації передбачають штрафи. Протестувальники проти законопроєкту і заявляють, що він скопійований з російського і спрямований на придушення опозиції.

Тим часом у Грузії розігнали мітингарів проти законопроєкту щодо “іноагентів”. МВС країни повідомляє про затримання за адміністративні правопорушення 14 учасників акції. Декільком людям знадобилася медична допомога. Проти них, ймовірно, застосували перцевий спрей. Ехо Кавказу також повідомляє, що правоохоронці побили демонстрантів і журналістів. Число постраждалих наразі невідоме.

Нагадаємо, провладна партія намагалася просунути законопроєкт про “іноагентів” ще минулого року. Тоді за нього теж проголосували у першому читанні. Але пізніше відхилили через хвилю обурення. Наразі депутати повторно ініціювали розгляд. ООН, ЄС та США закликають Тбілісі відкликати проєкт закону. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявляє, що накладе вето, якщо його ухвалять.