Верховна Рада призначила місцеві вибори в Україні на 25 жовтня. Про це стало відомо за результатами ранкового засідання у середу, 15 липня.

Згідно з текстом документу, у цей день відбудуться чергові вибори депутатів обласних рад, Київської міської ради, районних рад у містах та вибори Київського міського голови.

До того часу Кабінет міністрів має спільно з ЦВК розробити правила поведінки під час голосування у умовах пандемії коронавірусу.

Вибори 25 жовтня відбудуться в Україні всюди, окрім окупованого Росією Криму та непідконтрольних Києву районів Донецької і Луганської областей. Там волевиявлення відбудеться за окремим законом і лише після припинення російської агресії та виведення незаконних збройних формувань — йдеться у постанові.

Як ми повідомляли, у понеділок, 13 липня, президент Зеленський відкликав проект постанови про проведення місцевих виборів в Україні з порядку денного парламенту. Початковий документ мав «певні технічні неузгодженості». Прийняття проекту постанови про призначення місцевих виборів могло викликати колізію, тому що передбачає вибори тільки обласних рад.