Про це повідомила членкиня української делегації в ПАРЄ, народна депутатка України Євгенія Кравчук.

Резолюцію ПАРЄ щодо смерті Навального вдалося перетворити на ще один потужний документ з підтримки України та засудження агресії Путіна. Депутати Асамблеї ухвалили резолюцію “Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Володимира Путіна та його війні проти демократії”. Асамблея закликала: офіційно визнати нелегітимність Путіна як президента РФ… визнати РПЦ як інструмент російського впливу та пропаганди, що не має нічого спільного зі свободою віросповідання та вираження поглядів.

За її словами, Асамблея вказала на те, що режим Путіна сповідує неоімперську ідеологію “руського міра”, яку Кремль перетворив на інструмент розпалювання війни, а ієрархія Московського патріархату РПЦ відстоює цю ідеологію, оголошуючи війну проти України та “сатанинського” Заходу “священною війною всіх росіян”.

Членкиня нагадала, що у Парламентській асамблеї Ради Європи не визнають легітимність президента РФ Володимира Путіна.

Асамблея ще раз підтвердила, що за Путіна РФ перетворилася на фактичну диктатуру. Документ нагадує, що Путін перебуває при владі безперервно з 2000 року, а поправки до Конституції РФ, прийняті в липні 2020 року й визнані нелегітимними Венеціанською комісією та Асамблеєю, дозволяють йому залишатися на посаді до 2036 року.

Вона зазначила, що ПАРЄ також закликала держави-члени ЄС посилити режим санкцій проти Росії як держави-спонсора тероризму, а також санкції проти режиму Лукашенка в Білорусі та наголосила, що “згідно з міжнародним гуманітарним правом російські нафтопереробні заводи мають вважатися законними цілями військових атак”.

Нагадаємо також, що 27 березня 2024 року в Москві з’їзд так званого Всесвітнього російського народного собору, що діє під егідою Російської православної церкви, затвердив “наказ”, що містить відкритий заклик до війни проти України та Заходу і до геноциду українського народу.

Зокрема, документ називає “СВО” — “священною війною”.