Про це розповів міністр оборони Себастьян Лекорню, пише Zone Militaire.

Ми вважали за краще інвестувати гроші та інженерні ресурси в адаптацію бомб AASM на радянські літаки Су-24 і МіГ-29, які вже є в Україні, замість того, щоб зосереджуватися виключно на Mirage, — пояснив він.

Лекорню також додав, що, за словами президента Франції Еммануеля Макрона, табу на постачання літаків Mirage Україні немає.

Щоразу я намагаюся внести пропозиції, які, висловлюючись поганою французькою мовою, «змінюють правила гри» у військовій сфері. П’ятдесят бомб A2SM, що поставляються щомісяця і тепер сумісні з літаками радянського класу, цього разу «змінюють правила гри», — сказав він.

Нагадаємо, що напередодні  з’явилась інформація, що НАТО може відправити свої війська до України. Президент Франції заявив, що вони почули прохання Володимира Зеленського про посилення підтримки Києва, однак консенсусу щодо відправлення військ НАТО поки що немає.

Слова Макрона викликали негативну реакцію з боку урядів країн-союзниць, лідери яких поспішили запевнити, що не будуть відправляти війська. Зокрема, низка європейських країн, включаючи Німеччину, Польщу, Італію та Чехію, а також Сполучені Штати Америки, категорично відкинули ідею введення наземних військ.

Водночас Латвія та Естонія не виключають можливості відправлення солдатів в Україну.