Про це повідомили в Пенсійному фонді.
Для проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку пенсіонеру потрібно подати відповідну заяву (через портал електронних послуг Пенсійного фонду України або через Контакт-центр Пенсійного фонду України).
У заяві обов’язково зазначається, зокрема, адреса електронної пошти пенсіонера.
Саме на електронну пошту пенсіонера (його законного представника чи помічника) прийде повідомлення про результати проходження відеоідентифікації.
Крім того, якщо пенсіонер зазначив у заяві свій індивідуальний податковий номер, інформацію про проходження ідентифікації також буде відображено в особистому кабінеті пенсіонера на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України у розділі Мої звернення.
Усі способи проходження ідентифікації
ВПО, які отримують пенсію в Ощадбанку, повинні проходити ідентифікацію кожні пів року. Йдеться про тих внутрішньо переміщених осіб, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року.
Ідентифікація потрібна для підтвердження, що виплати від держави отримує саме та особа, для якої вони призначені.
Процедуру перевірки особи можна пройти у кілька способів:
▪ у відділенні Ощадбанку;
▪ у територіальних органах Пенсійного фонду України;
▪ за допомогою відеоконференцзв’язку із ПФУ;
▪ через особистий електронний кабінет на порталі ПФУ;
▪ у закордонній дипломатичній установі отримати посвідчення факту, що особа є живою. Далі надати ці документи надіслати до органу ПФУ, де пенсіонер перебуває на обліку.
Варто зауважити, що між ПФУ й іншими відомствами діє обмін електронними документами. Це дає змогу сервісним центрам Пенсійного фонду приймати для ідентифікації особи е-паспорт (ID-картку), що відображається у застосунку “Дія”.