Про це лідер ХДС та кандидат на посаду канцлера Німеччини Фрідріх Мерц заявив під час виступу із програмною промовою в Берліні.

Мерц зазначив, що захоплюється волею до свободи українського народу і наголосив, що війна в Україні стала переломним моментом для європейської безпеки та визначила нову епоху геополітичного протистояння між демократіями та автократіями, а після падіння залізної завіси колишня архітектура європейської безпеки більше не існує.

Попри значні втрати, Росія не змінює свого курсу, а її амбіції поширюються не лише на Україну, але й на всю територію колишнього Радянського Союзу.

Політик послався на експертів, які прогнозують, що вже через кілька років Росія зможе кинути виклик НАТО навіть за допомогою звичайних, неядерних озброєнь.

Мерц висловив своє бачення перемоги України, яка, на його думку, включає:

🔹 Відновлення територіальної цілісності;

🔹 Функціонування демократично обраного уряду, що здійснює державний суверенітет;

🔹 Повну свободу вибору політичних і військових союзів.

Водночас він утримався від згадок про можливе членство України в НАТО.

Хоча раніше Мерц прямо заявляв, що “Росія має програти”, цього разу він сформулював свою позицію так:

“Росія не повинна більше бачити шансів успішно продовжувати цю війну воєнним шляхом. Україна має бути достатньо сильною, щоб ефективно захищатися від агресії. Німеччина не повинна стати стороною війни, але має підтримувати Україну всіма необхідними дипломатичними, фінансовими, гуманітарними та військовими засобами”.

TAURUS для України

Мерц уникнув чіткої відповіді і щодо передачі Україні ракет TAURUS у разі його обрання канцлером.
Раніше він виступав за це, однак наголошував на важливості узгодження такого рішення з партнерами, насамперед із США.

У своїй промові він зазначив, що європейське рішення про постачання ракет Україні було б легшим, якби країни ЄС мали єдиний тип озброєнь, а не кілька різних.

Політик закликав Європу не боятися критики з боку Трампа щодо недостатніх витрат на оборону, а працювати над посиленням власного оборонного потенціалу.

Ми не можемо покладатися на те, що інші вирішать наші проблеми. Німеччина має прагматично розвивати партнерство зі США — без романтики, але з чітким розумінням наших інтересів”, — підсумував Мерц.

Раніше кандидат у канцлери Німеччини зазначив, що для участі Німеччини у миротворчих операціях необхідний мандат, який відповідатиме міжнародному праву.