Про це йдеться у звіті Інститут вивчення війни (ISW).

Захоплення Вовчанська — перша фаза спроби наступу РФ на півночі Харківської області, повідомляють аналітики.

Зазначається, що армія окупантів вдарила по мостах через річку Сіверський Донець, аби швидко ізолювати поле бою на схід від водного об’єкта. Це дозволить їм підвищити свої шанси на руйнування наземних ліній зв’язку ЗСУ і швидше захопити Вовчанськ.

В Інституті вивчення війни вважають, що наразі РФ б’є по Вовчанську найчастіше, порівняно з іншими містами вздовж кордону. До того ж РФ перекинула туди більше живої сили.

За даними експертів, Вовчанськ обрали як ключову тактичну ціль, адже це найбільший населений пункт безпосередньо поряд з російським кордоном. Його окупація дозволить росіянам підготуватись до другої фази наступальної операції.

Які наступні дії окупантів

Зазначається, що навіть в ISW поки не знають, якою саме буда друга фаза. Окупанти можуть обрати пріоритетом просування на півночі Харківської області або ж розширення так званої буферної зони вздовж кордону та просування в межах ефективної дальності дії ствольної артилерії до Харкова та його околиць.

Також ворожі сили можуть намагатися просунутися в напрямку Великого Бурлука після захоплення Вовчанська, щоб створити загрозу оперативному тилу українського угруповання, яке утримує оборону на Куп’янському напрямку.

Нагадаємо, що Путін цинічно виправдав наступ РФ на півночі Харківської області. Він назвав це “відповіддю на обстріли російських регіонів” і заявив, що його війська повинні створити так звану “санітарну зону”.