Пацієнти зверталися до терапевтів, сімейних лікарів у центри первинної медико-санітарної допомоги та до вузьких спеціалістів у консультативно-діагностичних центрах.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її словами, під час Тижня профілактики гіпертонічної хвороби можливістю  перевірити стан своєї серцево-судинної системи скористалися 22 924 особи, яким провели понад 42 тисячі різноманітних діагностичних обстежень.

Гінзбург нагадала, що впродовж тижня столичні медики активно залучали містян до проходження консультативних прийомів та обстежень. Таким чином усі охочі могли безкоштовно, безвідмовно та у зручному форматі дізнатися про наявність у себе гіпертонічної хвороби, а також потенційних ризиків її виникнення.

Пацієнти зверталися до терапевтів, сімейних лікарів у центри первинної медико-санітарної допомоги та до вузьких спеціалістів (зокрема, в кабінети раннього виявлення серцево-судинних захворювань) у консультативно-діагностичних центрах.

«Вражає, що близько 20% із тих, хто звернувся, мають ті чи інші патології серцево-судинної системи. Дуже різні за ступенем складності. Лікарям під час Тижня профілактики гіпертонічної хвороби доводилося не лише діагностувати артеріальну гіпертензію, а й порушення ритму серця, ішемічну хворобу, фібриляцію передсердь, атеросклероз і навіть інфаркт міокарда! Показово, що понад 10% із тих, хто звернувся у цей час до лікарів, потребували додаткових обстежень та лікування в умовах стаціонару. Всі вони отримали відповідні направлення, тож допомогу їм тепер надають медики столичних лікарень», – розповіла Гінзбург.

Вона наголосила, що хоча такі лікувально-профілактичні акції завжди є результативними, проте неправильно звертатися до лікарів тільки тоді, коли місто створює для цього додаткові нагоди.

Фото: pixabay