Мати 15-річного хлопчика поскаржилася, що її дитину оштрафували у трамваї, хоча хлопчина сплатив за проїзд карткою. Про це повідомили в ефірі «Київ.NewsRoom» на телеканалі «Київ».
«Дитина була впевнена, що він сплатив проїзд, на 100% був впевнений, і я це підтверджу», – заявила Світлана, мати неповнолітнього пасажира. Підтвердження оплати за проїзд у трамваї є у додатку на мобільному телефоні. «Коли я зайшла, я побачила, що проїзд був сплачений, і в нього ще залишалось 15 поїздок», – додала жінка.
Зі слів підлітка, окрім штрафу, до нього ще намагалися застосувати силу: “Я дуже злякався, нічого не міг сказати”.
Начальник відділу контролю “Київпастрансу” Ігор Вдовенко припускає, що квиток міг не з першого разу завалідуватися: “Будемо розбиратися чому не спрацювала система”.
Нині незадоволених новою системою оплати за проїзд багато. За словами пасажирів, валідатори не працюють взагалі, або ж не спрацьовують вчасно.
У “Київпастранс” технічні недоліки з валідуванням визнають, обіцяють, що вони тимчасові. «Ящо ми говоримо про мільйон пасажирів щодня, то навіть 5% від цієї суми, то це вже 50 тисяч. Тобто статистично воно виглядає небагато, але по факту це істотна кількість людей, і вони скаржаться. Якщо є якісь недоліки з валідаторами ми це фіксуємо, передаємо до оператора електронного квитка, до КП ГІОЦ щоб вони нам в цьому допомогли», – заявив речник КП “Київпастранс” Олег Грищак. Пасажирів просять у разі проблем з валідуванням одразу телефонувати у контакт-центр “Київпастранс”.
Юристи зазначають, що за законом пасажири, у яких через недоліки системи не провалідувався квиток – не несуть відповідальності за безкоштовний проїзд. «Якщо контролер до вас здіснює примус, застосовує фізичну силу, або ображає, ви можите написати заяву у поліцію на його дії. Такі дії можуть кваліфікуватись як самоуправство в адмінкодексі, і в кримінальному кодексі у нас так само є стаття самоуправство», – зазначила адвокат Анна Вангородська.
За словами “Київпастранс”, не зважаючи на технічні недоліки, за 2 місяці роботи нова система оплати довела свою ефективність. Оплата за проїзд збільшилась удвічі. У перспективі, запровадити у наземному транспорті спосіб оплати банківською карткою, як в метро, за допомогою PayPass.
Фото: YouTube