Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.
Наразі цю посаду обіймає Віктор Вигівський.
“За клопотанням прокурорів в межах провадження щодо підтоплення тунелів між станціями “Деміївська” та “Лібідська” судом обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту головного інженера КП “Київський метрополітен”, який підозрюється у службовій недбалості наслідків”, – йдеться в повідомленні.
Також ухвалою суду підозрюваному заборонено спілкування зі свідками та іншим підозрюваним у кримінальному провадженні. Крім того, він має здати на зберігання свій паспорт для виїзду за кордон. Строк дії запобіжного заходу – до 23.09.2024.
Іншому підозрюваному – начальнику служби колії, тунельних споруд та будівель КП “Київський метрополітен” запобіжний захід Подільський районний суд Києва обиратиме сьогодні о 14 год.30 хв.
Головного інженера КП “Київський метрополітен”, який зараз виконує обов’язки начальника КП, підозрюють у неналежному виконанні посадових обов’язків, що призвело до розгерметизації тунелю, наявності тріщин у стінах тунелю та його подальшого підтоплення на ділянці київського метро між станціями “Деміївська” та “Лібідська”.
КМДА не погоджується з висновками щодо причин підтоплення у метро
Водночас очільник міста Віталій Кличко вважає, що прокуратура маніпулює в заявах про причини руйнування між станціями метро.
За його інформацією, на етапі проєктування конструкції тунелю між цими станціями були допущені помилки та грубі порушення під час будівництва цієї ділянки. Це підтверджують результати експертизи, які він отримав.
Згідно з ними, причинами руйнування тунелю є:
- Неякісне будівництво тунелю з порушенням монтажу кілець
- Тунельна оправа розрахована на значно нижчий рівень ґрунтових вод
- Нижня частина тунелю частково складена зі стінових блоків. Але мають бути посилені блоки, оскільки основне навантаження саме знизу
- Відсутність хімічного закріплення ґрунтів навколо тунелю, що підтверджено лабораторним дослідженням
“Від правоохоронців відсутня будь-яка інформація про проведення таких лабораторних досліджень ґрунтів”, – розповів Кличко.
За його словами, науковці підтверджують, що саме проєктна документація містить неякісні проєктні рішення. А під час будівництва неякісно спорудили конструкцію тунелю цієї ділянки.