Про це в етері телемарафону розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук.

На жаль, можемо констатувати наявне загострення на лінії бойового зіткнення. Ворог деякий час акумулював свої певні сили для того, щоб вчергове здійснити таку ескалацію… Тому вчора маємо 19 спроб штурмів, що доволі багато.

За словами Плетенчука, 12 з них відбулись на Оріхівському напрямку. Це кілька населених пунктів. Однак, найбільше — у районі Старомайорського.

Також на лівобережжі було 7 спроб штурмів, з них був навіть на острів Нестрига, та 6 — на Кринки.

На його думку, загострення пов’язане, в першу чергу, з тим що йде підготовка до Саміту мира, який повинен відбутися 15-16 червня у Швейцарії.

Це для росіян традиційний спосіб інструментарію їхньої геополітики. В принципі, якщо подивитися ретроспективно, то можна побачити, що перед будь-якими перемовинами, або перед тим, що може мати, хоча б якісь ознаки перемовин, навіть, попри те, що їх туди не запрошено, росіяни завжди максимально загострюють ситуацію на фронті.

Плетенчук наголошує, що росіяни вдаються до подібних дій аби посилити свої позиції, або, як відбувається наразі, показати, наскільки необхідно з ними домовлятися та йти на поступки.

Речник додав, що противник наразі максимально використовує всі наявні на зараз у нього ресурси, щоб наробити якомога більш шкоди. Наразі ситуація на Півдні напружена і складна.

Нагадаємо, що за даними Головнокомандувача, ворог продовжує нарощувати угруповання своїх військ на напрямку головного удару Стрілеча – Липці та в районі Вовчанська. На півночі Харківської області окупанти перейшли до тактики ураження позицій українських захисників.