З 1 листопада у «червоній зоні» карантину опинилися 15 областей України, і багато шкіл перейшли на дистанційне навчання та вирішили використати платформу HUMAN для зручності. Але першого ж дня дистанційки на платформі стався масовий збій, повідомляє dev.ua.

Видання зазначає, що HUMAN розробила українська компанія: в програмі викладачі можуть спілкуватися з учнями, вести сторінки предметів, організовувати навчальний процес та вести його статистику.

«На вихідних батькам у школі № 62 міста Києва сказали, що заняття проходитимуть із використанням Zoom та платформи HUMAN.ua, і на цій платформі необхідно зареєструватися. Я та інші батьки зареєструвалися. Сьогодні о 8:30 мав розпочатися перший урок, але в цей момент часу HUMAN.ua зависав після введення пароля», — розповів виданню Максим, батько другокласника.

За його словами, батьки інших учнів також скаржилися на неможливість входу та зависання платформи. Лише ближче до обіду HUMAN запрацювала, але на той час заняття у молодших класах вже закінчилися.

У результаті перший день дистанційного навчання після канікул пройшов у Zoom.

Як зазначили в компанії, 1 листопада з 8 години ранку служба підтримки HUMAN справді почала фіксувати від користувачів звернення, пов’язані з повільною роботою системи та входом на платформу. Виявилося, що це було з помилкою конфігурації частини сервера.

Напередодні, 30-31 жовтня, на платформі провели технічні роботи для підготовки до початку дистанційного навчання та збільшення кількості користувачів. Але допустили баг.

«Для цього було додано додатково ще два сервери, проте під час цього процесу була допущена помилка в конфігурації однієї з backend ноди, тому всі запити, що потрапляли на неї, не оброблялися. Тому частина користувачів під час входу до системи 1 листопада зіткнулася з проблемами, пов’язаними зі швидкістю системи та доступом», — пояснили у службі підтримки.

У компанії запевняють, що діагностували та виправили проблему з доступом до системи о 8:50.

Також ввечері 1 листопада команда HUMAN мала првоести технічні роботи щодо підвищення швидкості в системі.

Нагадаємо, дистанційне навчання у Києві запровадили за рекомендацією медиків.

Фото: Unsplash