До міжнародного Дня прав людини в Україні відкрили Музей справедливості. Це спільний онлайн-проект журналу Platfor.ma та правозахисників з Amnesty International, повідомляє Facebook організації.

На сайті музею кожен охочий може може дізнатися про історію боротьби відомих громадських діячів з різних країн за свої права: ознайомитися з історіями про життя Нельсона Мандели, Мартіна Лютера Кінга, Василя Стуса; почитати про придушення протестів на площі Тяньанмень, а також української Революції Гідності; подивитись архівні фото та відео. А також — приєднатися до сучасного руху за права людини.

Сам музей поділений на 5 умовних залів: «Артефакти боротьби» (екскурс в історію правозахисного руху), «Історії успіху» (розповідь про відомих діячів), «Ікони справедливості» (про людей, які стали символами боротьби), а також «Тест на справедливість» та «Механізм боротьби».

Створили музей, щоб привернути увагу до марафону написання листів, який щорічно проводиться Amnesty International. В рамках заходу всі бажаючі зможуть виступити на захист прав людей з різних країн, підписуючи онлайн-петиції до урядів, а також надсилаючи листи солідарності.

«Ми подумали, що найкращий спосіб зробити людей небайдужими, – це зробити їх співучасниками. Тому потрібен був інтерактивний досвід. Тому ми задумали створити такий Музей Справедливості. Проєкт, який би розповідав про історію боротьби людства за свої права від самого початку і до сьогодні. Також – який би демонстрував, що насправді кожна наша дія щось змінює» — розповіла під час презентації креативна директорка Platfor.ma Юлія Саліженко.

Нагадаємо: День прав людини святкується за пропозицією Генеральної Асамблеї ООН щороку 10 грудня, починаючи з 1950 року.

Фото: скріншот сайту