Про це поліція Києва повідомляє у фейсбуці.
Днями у соцмережах було поширено низку публікацій щодо зухвалої поведінки групи неповнолітніх осіб у центрі столиці.
Зокрема, останні слухали російську музику, демонстрували зброю та вчиняли низку інших дій заради створення провокативного контенту.
«Блогерами» виявились шестеро мешканців столиці, віком від 14 до 17 років. Правоохоронці запросили юнаків разом з їх батьками до поліції, де вони надавали пояснення з приводу подій.
Крім того, в рамках кримінального провадження слідчі провели обшуки вдома у двох неповнолітніх, за результатами яких вилучили зброю, набої, страйкбольну гранату, кастет, ніж, а також комп’ютерну техніку та мобільні телефони.
Що відомо
У мережі 10 січня з’явилося кілька відео, на яких імовірні представники «золотої молоді» Києва, перешкоджають руху транспорту в центрі міста, бо їм захотілося попалити. На відео також зафіксовано, як ці особи підрізають автомобілі та викидають доларові купюри з машини на вулицю Хрещатик.
У поліції Києва згодом повідомили, що вже встановили всіх фігурантів цих скандальних відео. Їх разом із батьками запросили на бесіду до правоохоронців. Один із юнаків вже фігурував у скандалах з публічним прослуховуванням російської музики.
У мережі також встановили особи потенційних підозрюваних, пов’язаних зі скандальними відео, які привернули увагу громадськості. Користувачі мережі зазначають, що один з молодиків на відео – це Микола Цимідан, син ексголови Лиману Петра Цимідана. Кажуть, що у 2014 році, його батько привозив до міста російських бойовиків і селив їх у своєму готелі.
Ще один «мажор», який «засвітився» на відео ідентифікований у соцмережах, як Михайло Ісаєнко. На своїх сторінках у соцмережах юний «мажор» Ісаєнко, зокрема, публікував фото, на якому топче український прапор. Водночас повідомлялося, що фігурантом не є сином нардепа від забороненої в Україні партії “ОПЗЖ” Дмитра Ісаєнка. Він спростував цю інформацію, адже зазначив, що у нього немає сина. Натомість відомо, що у нардепа є вже повнолітня донька.
Окрім цього, на відео фігурує Андрій Драган – раніше вже з’являвся у подібних відео та навіть публічно перепрошував за свої дії. Його пов’язують з одіозним народним депутатом від партії «Слуга народу» Миколою Тищенком. Драгана звинувачували у причетності до схем відмивання коштів через нелегальні кол-центри, хоча він заперечував ці звинувачення. Попри це, у медіа його часто називають «торпедою» Тищенка.
Серед причетних, як повідомлялося, могли бути також, імовірно, 16-річний Антон Юткін – син Вʼячеслава Юткіна, ексспівробітника КДБ, який володіє готельним бізнесом в окупованому Криму та є власником відомого львівського готелю BANK Hotel.
У BANK Hotel під час місцевих виборів 2020 року працював виборчий штаб Андрія Садового. Крім того, Юткін відкрито заявляв у своїх інтерв’ю про дружні стосунки із Садовим, що підтверджується численними зустрічами у готелі, який Садовий часто відвідує.
BANK Hotel був збудований за рішенням Львівської міськради у 2016 році, коли виконавчий комітет видав містобудівні умови для проєкту. На той час Юткін уже залишив посаду в російському «Промінвестбанку», що належить державному ВЕБ-банку РФ. У своїх інтерв’ю Юткін зазначав, що фінансування готелю частково здійснювалося за кошти російського ВТБ-банку, контрольованого членами партії «Єдина Росія».
За даними державних реєстрів РФ, В’ячеслав Юткін залишається співвласником кількох готелів в окупованому Криму, зокрема: готелю «Морський», яким він володіє разом із генералом російської розвідки Олександром Лєбєдєвим, апарт готелю «Тавричеський» (96% власності) та готелю «Слава» в Алушті.
Попри очевидні зв’язки з російським бізнесом і розвідкою, Юткіна у Львові називали «інвестором», а його діяльність не викликала публічного обурення до 23 грудня 2023 року, коли президент України Зеленський ввів санкції проти 43 осіб, серед яких опинився і В’ячеслав Юткін.
Нині правоохоронці не оприлюднили конкретних імен тих, кого ідентифікували як учасників скандальних відео.