Як повідомляє видання, зараз партнери обговорюють варіант вступу України до Альянсу без формальної процедури, зокрема:
- “Німецька модель”, згідно з якою захід України, не окупований РФ, приєднається до НАТО, а в майбутньому будуть зроблені дипломатичні спроби повернути втрачені території на сході.
- Китай і Бразилія закликає до заморожування поля бою без ескалації та провокацій; прямий діалог і деескалація на шляху до припинення вогню, після якого має відбутися міжнародна мирна конференція; гуманітарна допомога та обмін військовополоненими; відсутність застосування зброї масового знищення; відсутність атак на атомні електростанції; активізація міжнародного співробітництва.
- Британці пропонують створити форму конфедерації або союзної держави України з однією з європейських країн НАТО, що з формального погляду буде вважатися розширенням вже теперішнього члена НАТО.
- На тлі опору таких країн, як Німеччина, швидкому наданню Україні членства в НАТО, західні дипломати і навіть президент США Джо Байден висунули ідею копіювання ізраїльської моделі.
- Фінляндія остаточно відмовилася від свого нейтралітету та приєдналася до НАТО у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Ця ідея циркулює в деяких аналітичних центрах і набула початкової популярності в Берліні, хоча німецькі офіційні особи зараз дистанціюються від цієї концепції. Сама Фінляндія вважає це жахливою ідеєю.
“Україна була нейтральною до того, як на них напала Росія. Це точно не те, що я б нав’язував Україні. Точно не як перша альтернатива”, — заявила минулого місяця міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен.
Видання пише, що питання запрошення України до НАТО буде обговорюватися сьогодні ввечері в рамках зустрічі представників Ради НАТО — Україна у Брюсселі.
Там будуть розглянуті інші рішення щодо припинення війни, згідно з яким Україна не буде в НАТО, але отримає широку безпеку і політичну підтримку з боку західних країн і працюватиме над зміцненням своєї оборонної промисловості та економіки.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський починає пом’якшувати свою позицію щодо війни з Росією, натякаючи, що Україна може погодитися на припинення бойових дій за окуповані території в обмін на членство в НАТО.