Про це пише Politico із посиланням на дипломата ЄС.

За інформацією видання, серед країн, які підтримують фінансування Радіо Свобода, – Німеччина, а також країни Скандинавії та Балтії.

Вони хочуть, щоб ЄС втрутився і підтримав те, “що багато хто називає вирішальним джерелом інформації в місцях, де демократичні права або порушуються, або перебувають під загрозою”.

Чехія, де розташована штаб-квартира Радіо Свобода, заговорила про це у понеділок, 17 березня, під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі.

Відповідаючи на запитання про ініціативу, віцепрезидентка Європейської комісії Кая Каллас сказала журналістам, що блок не може автоматично замінити США, але країни розпочали обговорення для того, аби зрозуміти, що вони можуть зробити.

Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що одним зі шляхів фінансування Радіо Свобода та інших ЗМІ могло б стати збільшення бюджету Європейського фонду за демократію, зазначає Радіо Свобода.

Раніше міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський запропонував Євросоюзу розглянути можливість купівлі Радіо Свобода, яке втратило фінансування з боку США через президента Дональда Трампа.