Чиновники, які відповідальні за прийняття закону про «іноагентів», можуть зіткнутись із санкціями від Штатів. Зокрема їм планують заморозити активи та заборонити поїздки.
A Georgian demonstrator protests the controversial "foreign influence" bill by the gate of the parliament in Tbilisi on May 14, 2024. Georgia's parliament on May 14, 2024 adopted a controversial "foreign influence" law that has sparked weeks of mass protests against the measure, denounced as mirroring Russian legislation used to silence dissent. The bill requires non-governmental organisations and media outlets that receive more than 20 percent of their funding from abroad to register as bodies "pursuing the interests of a foreign power." (Photo by Vano SHLAMOV / AFP) (Photo by VANO SHLAMOV/AFP via Getty Images)
Про це повідомляє Politico.
У Конгресі США представили законопроєкт, який передбачає введення санкцій проти керівної партії “Грузинська мрія”. Основна причина, це підтримка проросійського закону про “іноагентів” та “дедалі більш неліберальний поворот” політики держави.
У законопроєкті також йдеться про те, що Тбілісі “відкрито нападає на американські та інші західні організації з просування демократії, а також на місцеве і міжнародне громадянське суспільство, одночасно підтримуючи зв’язки з Росією зокрема, а також із Китаєм”.
За інформацією джерел, законопроєкт представлять в понеділок. Його умови зобов’яжуть вищих американських чиновників інформувати Конгрес про “вузли неправомірного політичного впливу, клептократію та елітну корупцію в Грузії”, а також про передбачувані російські та китайські розвідувальні активи, що діють у цій південнокавказькій країні.
Нагадаємо, 1 травня парламент Грузії підтримав законопроєкт про “іноагентів” у другому читанні. Як свідчать результати голосування, документ підтримали 83 депутати. Переважно вони були з провладної партії “Грузинська мрія”.
Грузинський законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” порівнюють з російським законом про “іноагентів”. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають “іноземні інтереси”. Однак ця ініціатива спровокувала хвилю невдоволення серед громадян. У Тбілісі не вщухають протести.
Зазначимо, що президентка Саломе Зурабішвілі попросила протестувальників не провокувати силовиків, щоб уникнути зайвого насильства. Вона закликала залишити бічні ворота парламенту, бо там все одно зараз нічого не відбувається, і не порушувати мирний характер акції.
Водночас президентка заявляла, що уважно стежить за всім, що відбувається, і стоїть на боці учасників протестів. За її словами, виступи мітингувальників показують настрій та цілеспрямованість грузинського народу.
Парламент Грузії 14 травня у третьому читанні остаточно схвалив закон “Про прозорість іноземного впливу” (закон про “іноагентів”), попри масштабні протести громадян.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що будь-які зустрічні вимоги Росії до ініціативи щодо 30-денного припинення вогню будуть…
Україна ефективно захищає себе проти російської агресії завдяки волі народу та героїзму своїх солдатів, але…
Президент Володимир Зеленський та європейські лідери сказали американському колезі Дональда Трампу, що у разі припинення…
10 травня, у швейцарському місті Женева зустрілися віцепрем'єр Китаю Хе Ліфенґ та міністр фінансів США Скотт Бессент.…
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 84 бойові зіткнення, на…
США візьмуть на себе керівну роль у моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.