Про це Дуда сказав в інтерв’ю польській газеті Super Express.

Я зовсім по-іншому інтерпретував заяву прем’єр-міністра. Можливо тому, що я нещодавно з ним розмовляв, зокрема про передачу техніки Україні.

За його словами, «не може бути й мови» про відправку будь-якої нової техніки, яку Польща зараз закуповує, такої як артилерійські гаубиці К2 або танки К9.

Ця техніка має послужити посиленню польської армії. Ми не витрачаємо мільярди, щоб раптом віддати їх. Але це не означає, що ми взагалі не передаватимемо зброю Україні. Коли стару техніку замінюють на сучасну, у мене немає проблем відправити її українцям.

Польський президент закликав пам’ятати, хто найбільше виграє, якщо Польща та Україна розійдуться. «Наслідки можуть бути трагічними» — зазначив польський президент.

Нагадаємо, що польський премʼєр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що країна більше не надає озброєння Україні.

Водночас 20 вересня, МЗС Польщі терміново викликали посла України.

Таке рішення країна прийняла у відповідь на заяву Зеленського про те, що деякі союзники України у Європі «підривають солідарність політичним театром, роблячи із зерна трилер».

Цю заяву український президент зробив, відреагувавши на рішення Польщі, Словаччини та Угорщини зберегти власні обмеження, попри постанову ЄС про зняття ембарго на імпорт зерна з України.

Фото: Getty Images