Про це повідомляє RMF24.

Протести пройдуть під гаслом «Зоряний марш на столицю».  Фермери планують зібратися перед Палацом культури і науки, звідти попрямувати до Сейму, а потім до офісу прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска.

Вони хочуть зустрітись з самим Туском та представити йому петицію, в якій вони вимагають обмеження імпорту сільськогосподарської продукції з України та виходу польського уряду з «Зеленої угоди» ЄС.

Ситуація на українсько-польському кордоні. Що відомо

З листопада 2023 року поляки періодично блокують пункти пропуску на кордоні з Україною. Польські перевізники, а потім і фермери з різною тривалістю перешкоджають руху вантажівок, вимагаючи від своєї влади та Євросоюзу поліпшення умов праці та преференцій.

Наразі заблокованим для вільного руху вантажівок є: «Ягодин – Дорогуськ», «Угринів – Долгобичув», «Устилуг – Зосін», «Шегині – Медика», «Рава-Руська – Гребенне» та «Краківець – Корчова».

Протести фермерів тривають вже багато тижнів не лише в Польщі, але й по всій Європі. Виробники виступають як проти неконтрольованого продовольства з України, так й проти правил ЄС, пов’язаних з Європейським зеленим курсом.

Це пов’язано із рішенням Європейської комісії продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.

Однак вона також створює істотні проблеми для аграріїв з європейських країн.