Про це пише литовське медіа LRT.

Міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас повідомив, що фермери з 11 ранку почнуть блокувати трасу, що пролягає через польсько-литовський кордон попри інтенсивні переговори за участі профільного польського міністерства.

Спершу була інформація про повну блокаду, потім заговорили про винятки для пасажирського транспорту, далі — про вибіркове блокування і врешті — про «нормальні процедури». Що це означає – дізнаємося лише завтра вранці, — повідомив він.

Протест планують на трасі між польським містом Будзисько і литовським містом Кальварія — цей прикордонний пункт є основною транспортною артерією для перевізників Литви, Латвії та Естонії, тому його блокада спричинить логістичні проблеми, а перевізники зазнають збитків.

Польські фермери хочуть перевіряти, що перевозять у вантажівках, зокрема в тих, які можуть перевозити сільськогосподарську продукцію. Вони не чіпатимуть легкових авто, транспортних засобів для перевезення металу чи худоби тощо.

Блокування українсько-польського кордону: що відомо

Польські фермери продовжують блокувати рух для вантажних транспортних засобів на шести пунктах пропуску, у чергах з боку Польщі стоять 2200 фур. Найбільше протестувальники перешкоджають руху вантажівок, що прямують з України у Польщу.

Водночас прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на пресконференції заявив, що між країнами ведуться переговори про повне закриття кордону з Україною