Про це повідомила Кіберполіція України.

За даними кіберполіції, десятеро осіб у соцмережах приймали замовлення щодо виготовлення ПЛР-тестів на коронавірус, а також COVID-сертифікатів. Замовники не проходили лабораторних досліджень, а лише надавали свої паспортні дані. Серед клієнтів угрупування були і туристичні агенції.

Як встановили правоохоронці, діяла група осіб близько року і за цей час встигла виготовити понад 40 тисяч підроблених довідок та близько 500 підроблених сертифікатів. Вартість підробленого тесту становила 400 гривень, а COVID-сертифікат коштував 1500 гривень. Загалом, в місяць дохід організації складав 4 мільйони гривень.

Поліція Київської області провела обшуки за місцями мешкання фігурантів, їх автомобілях та в офісі в Київській області. В результаті вилучено комп’ютерну техніку, телефони, банківські картки, грошові кошти, печатки та штампи медичних закладів, а також особисті печатки лікарів. Наразі поліція встановлює їх місцезнаходження.

Семеро зловмисників, у тому числі організатор, затримані в порядку ст. 208 КК України.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 3 ст. 190 (Шахрайство), ч. 3 ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару), ч. 1 ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) КК України. Слідчі дії тривають.

За скоєне зловмисникам може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Нагадаємо, що у Києві поліція викрила медпрацівницю, яка зі знайомими підробляла мфжнародні сертифікати.

Фото: Кіберполіція