Про це пише The Guardian.

Мей Маск активно відвідує різноманітні гламурні заходи, багато з яких проходять у Китаї. Лише у грудні вона побувала на гала-вечері в Ханчжоу, пройшлася червоною доріжкою на заході косметичної компанії в Ухані та підписувала примірники китайського видання своєї книги “Жінка складає план”.

Однак єдиною книгою, пов’язаною з Маском, яка потрапила до китайських бестселерів у жовтні, стала біографія її сина Ілона Маска, написана Волтером Айзексоном. Ілон Маск популярний у Китаї, і вважається, що він може мати пропекінський вплив на адміністрацію Дональда Трампа, який, як очікується, триматиметься жорстко щодо Китаю.

Мей Маск обожнюють у Китаї, який вона відвідує «майже щомісяця». Її часто називають «таємною зброєю» Ілона Маска в Китаї — фігурою, яка може сприяти розвитку його глобальних бізнесових і політичних амбіцій.

Мей чітко висловлює свої почуття до Китаю.

«Китай настільки прогресивний у сфері доріг, тунелів, будівель, інфраструктури та портів. Завжди вражає, коли я відвідую цю країну», — написала вона у Twitter у жовтні. У листопаді вона поділилася фотографіями автомобілів Tesla у Шанхаї з емодзі у вигляді сердець.

76-річна Мей Маск досягла успіху як модель і дієтолог. Проте широка бізнес-діяльність її сина в Китаї — найбільший завод Tesla розташований у Шанхаї — відкрила для неї новий ринок шанувальників, які прийняли її з розпростертими обіймами.

Її популярність зросла завдяки численним співпрацям із брендами. Торік вона стала глобальним амбасадором китайської компанії електроніки Oppo. Цього року до її партнерств додалася компанія матраців AISE Baobao, а в листопаді вона була присутня на відкритті магазину цього бренду в Шанхаї.

Ці комерційні проєкти допомогли їй здобути значну кількість підписників у китайських соціальних мережах. У неї 577 000 підписників на платформі Xiaohongshu, схожій на Instagram, яка популярна серед молодих жінок, 356 000 підписників на Douyin (китайська версія TikTok) та 46 200 підписників на Weibo.

Її популярність частково пояснюється успіхом її сина, чий бренд Tesla є основним конкурентом китайської компанії електромобілів BYD. Але вона також є частиною тенденції «срібних інфлюенсерів», де літні люди, особливо жінки, здобувають популярність за вміння «гідно старіти».

«Міленіали та покоління Z захоплюються тими, кому від 60 до 90 років, хто гідно старіє», — зазначає Ялін Цзян, засновник Following the Yuan, інформаційного бюлетеня про китайських споживачів. Близько 85% підписників Мей Маск на Xiaohongshu — жінки.

Деякі аспекти життя Мей Маск роблять її особливо привабливою для китайців. Окрім яскравої зовнішності, вона подолала численні труднощі. Вона відкрито розповідає про те, що пережила домашнє насильство. В одному з інтерв’ю вона згадувала, як повернулася з медового місяця з батьком Ілона Маска, Ерролом Маском, «побита й вагітна».

«Ілон виріс у дуже жорстокій сім’ї», — сказала вона.

Еррол заперечував звинувачення в домашньому насильстві.

Ялін Цзян прогнозує, що невдовзі Мей Маск запустить власний бренд у Китаї, ймовірно, пов’язаний із здоровим способом життя або фітнесом, щоб і надалі заробляти на своїй популярності.

Попри те, що Мей розпочала свою кар’єру в Китаї лише кілька років тому, її вже називають «старим другом» Китаю (лао пенгйоу), терміном, який зазвичай вживають щодо видатних діячів, таких як Генрі Кіссінджер, колишній держсекретар США, який сприяв нормалізації відносин між Вашингтоном і Пекіном у 1970-х роках.