Про це повідомляє Bloomberg.

За даними видання, після завершення саміту НАТО у Вашингтоні Орбан поїде на курорт Трампа Мар-а-Лаго — відразу ж після візитів до Києва, Москви, Пекіна та Анкари.

Ймовірно, зустріч із кандидатом-республіканцем є черговою зупинкою у “мирному турне” Орбана щодо війни в Україні.

Трамп не просив угорського лідера закласти основу для якоїсь мирної угоди між Україною та Росією, повідомив один зі співрозмовників, знайомий з деталями візиту Орбана. Джерело описує зустріч як “неформальну”.

У виданні вважають, що цей візит, ймовірно, розпалить занепокоєння з приводу того, що угорський лідер працює посередником між Путіним і Трампом.

Нагадаємо, що зовсім недавно лідер республіканців заявив, що, на його думку, він зможе переконати Путіна припинити війну в Україні та звільнити американців, затриманих у Росії, якщо він буде обраний на другий термін.

Нагадаємо, що 5 липня угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан заявив, що після поїздок до Москви та Києва зрозумів, що позиції обох сторін щодо війни “є дуже далекими”.

За підсумками візиту в Україну і Росію Орбан написав голові Євроради Шарлю Мішелю і главам країн-членів Європейського Союзу непублічний лист. У листі йдеться, що президент РФ був здивований тим, що президент України відкинув тимчасове припинення вогню.

Володимир Зеленський заявив, що між Україною та РФ не може бути жодного посередництва, крім консолідованих зусиль сильних держав світу, які здатні змусити главу Кремля Володимира Путіна припинити війну. Водночас Путін відмовляється від прямих переговорів та схиляється до варіанту “стамбульського миру”.