В Україні потрібно запровадити систему червоних прапорців щодо проходження ВЛК і визнання військовозобов'язаних придатними до служби.

КИЇВ24
ВЛК. Фото: Getty images

Про це в етері КИЇВ24 розповів військовий медик Гліб Бітюков.  

Треба змінити якісно це положення про військово-лікарську комісію, бо фактично його не сильно змінили. Там переназвали старі речі новими словами, якщо раніше був термін “обмежено придатний”, над яким всі шуткували, то його просто прибрали й замість нього ввели інший термін, коли людина придатна до служби в частинах забезпечення, в ТЦК, в навчальних закладах і так далі.

За його словами, насправді йдеться про перейменування старої системи.

Військовий медик пояснив, що є люди, які не мають яскравих проявів окремих хвороб. У них можуть бути слабші симптоми. Наприклад, не гіпертонія другого ступеня, а першого, ниркова недостатність, але не серйозна. Або вони мають інші хвороби.

Тобто має бути система червоних прапорців. Коли людина за показниками набирає певну кількість цих червоних прапорців, то ми розуміємо, що вона не буде ефективна в певних підрозділах. 

Раніше про проходження ВЛК розповів народний депутат, секретар комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Косенко. Він зазначив, що оновлення даних у “Резерв+” недостатньо – потрібно пройти комісію, якщо не зроблено цього за останній рік.

Для чого потрібно проходити ВЛК 

Військово-лікарська комісія (ВЛК) є однією з найважливіших процедур для кожного військовослужбовця, який придатний або непридатний до військової служби.

Згідно з чинним законодавством України, військовозобов’язані мають пройти військово-лікарську комісію для визначення придатності до військової служби.

Однак термін проходження ВЛК можуть змінити у випадках тимчасової непридатності військовослужбовця до служби у зв’язку з хворобою, травмою або іншими обставинами, які перешкоджають проходженню ВЛК в установлений строк.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
21 Квітня 2025
Більше новин