Про це розповів директор КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський. 

Перший звіт буде через два тижні після отримання результатів по геології. Після чого буде тунель зверху, відкритий котлован. Ми повинні зовнішнє добратися до тунелю і побачити, чи було генпідрядникам виконані ті норми, які були передбачені проєктом. Тобто, була зроблена зараз тут гідроізоляція, чи була зроблена хімзакріплення. Тобто, роботи, які вони виконали, вони відповідали проєктним нормам чи ні. Це буде приблизно місяця через 2-3, не раніше.

Він пояснив, що спершу необхідно зробити котлован близько 20 метрів у довжину та більше 10 метрів у ширину. Водночас глибина залягання складає від 5 до 8,5 метрів.

Остаточні висновки будуть після того, як ми зовнішньо дійдемо до тунелю і зможемо побачити, чи є там гідроізоляція, хімзакріплення та чи виконав генпідрядник ті умови яки були передбачені проєктом при будівництві на цій ділянці

Раніше повідомлялося, що 8 грудня рух поїздів метро на ділянці між станціями “Теремки” – “Деміївська” у Києві зупинено з міркувань безпеки та з урахуванням технічного стану тунелів.Як повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, підтоплення сталося через особливості ґрунтів у цьому районі. Під час будівництва тунелю в 2008-2010 роках втопився тоннелепрохідний щит. Роботи довелося вести в ручному режимі, що також негативно позначилося на якості будівництва.

Замість нього цим маршрутом курсуватиме наземний транспорт. Ці зміни будуть діяти до завершення ремонту перегінного тунелю.

Пізніше стало відомо, що міський голова Києва Віталій Кличко прибув до проблемної ділянки метрополітену, де через підтоплення закрили 6 станцій. На місці події Кличко зустрівся з керівництвом метрополітену та фахівцями, які проводять обстеження. За словами міського голови, попередньою причиною підтоплення є порушення умов будівництва.