Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Зазначається, що у населених пунктах Мутин та Озаричі вода мутна, рівень хімічного споживання кисню перевищує норму в 4,3 раза. Розчинений кисень відсутній.
Також у місті Батурин спостерігається потемніння води та незначний специфічний запах. У Міндовкіллі додають, що мор риби відсутній.
Водночас покращення фіксується поблизу села Чумакове.
Прозорість води збільшилася, проте спостерігається жовто-зелений відтінок, місцями — сіруватий.
У Міндовкіллі додають, що далі по течії показники якості води за добу не змінилися. Вода світла і на дні осаду практично немає. Крім того, неприємний запах відсутній, а мор риби не спостерігається.
Яка ситуація на річці Десна
Щодо річки Десни, наразі спостерігається стабілізація ситуації, пишуть у Міндовкіллі.
На всій протяжності у Чернігівській області вода посвітлішала, подекуди на дні осад темного кольору. Проте неприємного запаху та мору риби немає. У річці з’являються живі водні біоресурси.
Крім того, переміщення забруднення у Київській області також не фіксується.
Нагадаємо, що 19 вересня в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб повідомили, що якість води Дунаю та Дністра на Одещині може погіршитися через повені у Європі. Оскільки вони є джерелами постачання питної води для частини населення Одещини, в області посилили низку заходів для запобігання інфекційним захворюванням та надзвичайним ситуаціям.