Про це повідомляє КМДА.

Після журналістського розслідування програми «Схеми», яке стосувалось незаконного привласнення причалів, дамб та цілого острова у межах міста Києва та Київської області детективи Національного антикорупційного бюро України розпочали кримінальне провадження за вказаним фактом та ініціювали створення спільної з КМДА робочої групи.

У рамках провадження на об’єкти нерухомості зокрема Оболонський острів було накладено арешт.  

За скаргами службових осіб КМДА, КП «Плесо» та НАБУ Міністерство юстиції України скасувало реєстраційні дії державних реєстраторів та приватних нотаріусів, на підставі яких право власності на острів Оболонський могло перейти у приватну власність третіх осіб. 

Розслідування «Схем» щодо привласнення острова вийшло у вересні 2021 року. Згідно з ним, островом незаконно заволодів бізнесмен Костянтин Бойко, а зробив він це за допомогою поліції Києва. Журналісти знайшли звʼязки бізнесмена з Андрієм Крищенком, який на момент незаконних дій очолював поліцію Києва, а з вересня 2021 року став заступником голови КМДА Віталія Кличка.

За даними журналістів, окрім Оболонського острова він також привласнив інші гідротехнічні споруди вздовж Дніпра у Києві та області, зокрема, причал вздовж всієї Оболонської набережної біля парку «Наталка», причал Рибальського острова.

Фото: Відкриті джерела