Про це пише словацьке видання Dennika N.

Замах на життя стався у місті Гандлова. Це відбулося у будівлі, де проходило виїзне засідання уряду. Фіцо терміново доставили в лікарню. Нападника на прем’єр-міністра вже затримали поліціянти. Вони вже оточили будівлю, а людей, які були у Будинку культури, евакуювали. Охорона також подбала про безпеку інших словацьких посадовців.

За даними словацьких ЗМІ, наразі життю прем’єра нічого не загрожує. Окремі журналісти пишуть, що його було поранено в живіт і груди. Інші кажуть, що все не так погано, адже йому нібито прострелили руку і ногу. До лікарні Фіцо доставили гелікоптером.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова заявила, що рішуче засуджує жорстокий і невибірковий напад на прем’єр-міністра Роберта Фіцо. У пості в Фейсбуці вона зазначила, що перебуває в шоці. І бажає Фіцо сил, щоб оговтатися після атаки”.

Нагадаємо, словацький прем’єр Роберт Фіцо відомий своєю проросійською позицією і виступає проти допомоги Україні. Лідер партії Smer переміг на дострокових парламентських виборах у Словаччині. У жовтні 2023 року його затвердили як нового прем’єр-міністра країни. Фіцо раніше пообіцяв припинити військові поставки в Україну і прагне мирних переговорів. Він також критикував санкції проти Росії, виступав проти прав ЛГБТІК+ і захищав національне право вето в ЄС.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що визнання територіальної цілісності й суверенітету інших країн — «теорія міжнародного права». За його словами, Україна «щодня втрачає територію», а Росія «здобула більше території в рамках свого наступу».