Про це пише Financial Times.

Каллас зазначила, що союзники по НАТО не повинні побоюватися, що відправлення військ в Україну для тренування її солдатів може втягнути Альянс у війну з Росією.

Вона розповіла, що “є країни, які вже тренують солдатів на місцях”, і вони роблять це на свій страх і ризик.

За її словами, якби російські війська напали на навчальний персонал країн НАТО в Україні, це не призвело б до автоматичної активації статті 5 про взаємну оборону.

Я не можу собі уявити, що якщо там хтось постраждає, то ті, хто відправив своїх людей, скажуть: “Це стаття 5. Давайте … бомбити Росію”. Це не так працює. Це не відбувається автоматично. Тому ці страхи не мають за собою підстав.

В Естонії, за словами прем’єрки, для відправлення інструкторів в Україну потрібне схвалення парламенту. “Це відкрита публічна дискусія, але я думаю, що ми не повинні зараз нічого виключати”, – сказала вона.

Каллас ще раз висловила переконання, що не бачить ризику прямого конфлікту з Росією, якщо союзники допомагатимуть Києву тренувати українських солдатів в Україні.

Російська пропаганда тільки й робить, що говорить про війну з НАТО, тому їм не потрібен привід для цього. Що б ми не робили зі свого боку…  Якщо вони захочуть напасти, вони нападуть.

Де можуть розмістити війська НАТО в Україні

Перенесення навчання в Україну, як визнають військові, дасть змогу американським інструкторам швидше збирати інформацію про нововведення, що відбуваються на лінії фронту, що потенційно дасть їм змогу перейняти їхнє навчання.

Минулого місяця НАТО попросило генерала Крістофера Каволі придумати, як Альянс може допомогти Україні, водночас знизивши потенційні ризики. Офіційний представник США заявив у середу, що однією з можливостей може бути навчання українських військ у Львові.

Відправлення військ НАТО в Україну: ідея Макрона викликала бурхливі дискусії в Європі

Французький президент Еммануель Макрон не виключив можливості відправлення західних військ в Україну. Ця заява Макрона викликала безліч дискусій у США та країнах Європи.

Більшість країн відкинули можливість виряджання солдатів. Але країни Балтії та Канада не виключили такої можливості.

Пізніше у Франції пояснили, що Макрон мав на увазі не пряме залучення західних армій до бойових дій, а, до прикладу, допомогу з розмінування чи навчання в Україні.