Про це повідомляє Associated Press.

Сміт заявила, що готова скликати в Альберті референдум про вихід зі складу Канади, якщо ініційована групою громадян петиція збере необхідну кількість голосів.

Сміт, яка є представницею опозиційної Консервативної партії, сказала, що особисто не підтримує вихід Альберти зі складу Канади.

Але якщо Оттава з тих чи інших причин продовжить нападки на нашу провінцію, як це було протягом останнього десятиліття, тоді жителям Альберти потрібно буде вирішити щодо цього. Я прийму їхнє рішення“, – заявила політикиня.

Сміт звинувачувала попередні уряди Канади у впровадженні законодавства, що обмежувало спроможність Альберти видобувати та експортувати нафту, що, за її словами, коштувало провінції мільярди доларів. Також прем’єрка провінції вважає, що центральний уряд надто втручається у місцеві справи.

Ми не просимо особливого ставлення… Ми хочемо лише бути вільними у можливості розвивати й експортувати величезне багатство ресурсів, які у нас є, та свободи обирати, як ми надаємо послуги охорони здоров’я, освіти та інші соціальні послуги нашим людям, навіть якщо це інакший підхід, ніж бачення в Оттаві“, – заявила Сміт.

Досі у Канаді було два прецеденти референдумів про відокремлення – у переважно франкомовній провінці Квебеку у 1980 і 1995 роках. Обидва виявились невдалими.

Нагадаємо, на дострокових виборах у Канаді перемогла Ліберальна  партія на чолі з Марком Карні. Ще декілька місяців тому вважали, що перемога дістанеться консерваторам – проте на тлі нападок Дональда Трампа проти Канади і відставки багаторічного лідера лібералів Джастіна Трюдо симпатії виборців знову хитнулись на користь Ліберальної партії.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп під час зустрічі із прем’єр-міністром Канади Марком Карні заявив, що все ще зацікавлений у тому, щоб країна стала 51-м американським штатом, хоча і зазначив, що «для танго потрібні двоє»