Збитки Чорнобильської АЕС після рашистської навали складають близько 2 млрд гривень. Але найдорожче на ЧАЕС - це люди, які свідомо виходили на зміну і працювали під дулами російських автоматів

Про це написав Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

“Сьогодні я зустрівся з працівниками АЕС. Вони здивовано розповідають, як орки розкрадали побутову техніку, але не чіпали дроти із чистої платини в обладнанні. Мовляв, забрали чайники і залишили найдорожче. Але найдорожче на ЧАЕС – це все ж не платинові дроти. Це її люди. Ті, хто тримали  стрій усі ці 35 днів, свідомо виходили на зміну, працювали під дулами автоматів і робили все можливе, щоб уникнути нової Чорнобильської катастрофи. Люди, які виконували посадові інструкції, ризикуючи життям. Наші нові герої – інженери, начальники зміни, кухарі, буфетники, водії, електрослюсарі, охоронці”, – написав він у facebook.

Стрілець повідомив, що співробітники ЧАЕС отримали нагороди від Президента України Володимира Зеленського та відзнаки Кабінет Міністрів України за свій подвиг.

Як ми писали, загальна сума вкраденого росіянами на ЧАЕС сягає більш ніж $135 млн.

Вкрадене обладнання було частково оснащене GPS-маячками, і його можна відстежити.  Тож відомо, що частина обладнання знаходиться на території Білорусі, вздовж кордону. А частина переміщається територією Білорусі.

За даними Washington Post, війська РФ вкрали з Чорнобильської АЕС 698 комп’ютерів, 344 транспортні засоби, 1500 дозиметрів радіації та практично всі засоби пожежогасіння. Список того, що російські окупаційні сили вкрали, підірвали чи прострелили досі доповнюється.

Фото: Фейсбук