Дефібрилятори є, але вони стоять не на платформах, а в касах метрополітену. Вирішено винести їх на платформи.

У Київському метрополітені на 19 станціях метро восени у 2020 році мали встановити дефібрилятори, оскільки цей проект під назвою «РеаніМетро» був одним із переможців Громадського бюджету у 2019 році. Проте у мережі причетні до розробки проекту почали повідомляти, що дефібрилятори досі не встановлені, зокрема про це написав киянин Сергій Пасюта.

Він зазначав, що проектом передбачалося також проведення для працівників метрополітену навчання з домедичної допомоги, зокрема – користування дефібриляторами. Проте, за словами Сергія Пасюти, гроші на придбання пристроїв зникли, оскільки проект мав бути реалізований у 2020 році, а вже почався 2021-й. Проект вдалося реалізувати частково – закупити аптечки. Також було погоджено схему розташування шафок з дефібриляторами.

Станції, на яких повинні були встановити дефібрилятори на платформах: «Майдан Незалежності», «Хрещатик», «Палац спорту», «Площа Льва Толстого», «Театральна», «Золоті ворота», «Арсенальна», «Почайна», «Академмістечко», «Політехнічний інститут», «Контрактова площа», «Шулявська», «Святошин», «Осокорки», «Олімпійська», «Лісова», «Вокзальна», «Дарниця», «Лук’янівська».

У 2020 році у київській автоматичні зовнішні дефібрилятори були встановлені, проте не на платформах, а в касах. На самих  платформах розмістили кнопки виклику та розвісили плакати з іформацією про те, що дефібрилятори знаходяться у касира.

Kyiv Media

2 лютого 2021 року відбулося засідання  Громадського бюджету Києва, під час якого засновниця ініціативи «РеаніМетро» Марія Назарова повідомила про затягування тендеру на закупівлю дефібриляторів. А коли тендер пройшов – у метрополітені не прийняли дефібрилятори від постачальника.

Також автори проекту вимагали винести дефібрилятори з кас метрополітену на платформу – аби кожна людина за потреби могла скористатися цим пристроєм та надати допомогу. Ці дефібрилятори, які вже є на 52-х станціях метро, купив Київський центр громадського здоров’я і подарував метрополітену.

Стояла також вимога зобов’язати працівників метрополітену пройти курси з домедичної допомоги й прописати обов’язок надавати домедичну допомогу своїм колегам і пасажирам. Автори проекту просили це зробити до 8 лютого, аби ці зміни потім затвердили на засіданні Київради яке заплановане на 11 лютого.

Натомість, як зазначили автори проекту «Реаніметро», зі сторони КП «Київський метрополітен» на засіданні ГБК просили визнати проект виконаним.

3 лютого начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський роз’яснив усю ситуацію з дефібриляторами, яка є на сьогодні. Зокрема, це питання було одним із головних під час засідання Постійної комісії КМР з питань транспорту.

«На жаль, переможець тендеру (ТОВ «ДЕФГРУП», – ред.) не забезпечив поставку та супровідні документи належної якості. Було підписано відповідний акт рекламації та подано претензію до постачальника у встановленому законом порядку», – зазначив він.

Саме тому на засіданні Комісії 3 лютого вирішили вивчити можливості фінансування дозакупівлі 19 дефібриляторів Міським Центром Громадського Здоров’я, який раніше вже купив 52 дефібрилятори для метро.

Комісія також вирішила винести вже існуючі присторії із кас метрополітену на платформи та розмістити їх у місцях, визначених авторами проекту «Реаніметро».

«Важливо зазначити, що аптечки, передбачені проектом було закуплено та уже розміщено на станціях у місцях, погоджених з авторами проекту. Також на станціях метро працюють правоохоронці Управління поліції в метрополітені та представники Муніципальна Варта Києва, кваліфіковані надавати необхідну медичну допомогу пасажирам у разі необхідності», – зазначив Віктор Брагінський.

Зазначимо, що у конкурсі проектів Громадського бюджету Києва за 2019 рік проект «РеаніМетро» про встановлення дефібриляторів на платформах метро зібрав понад 8 тисяч голосів киян. Очікувана сума на реалізацію проекту становила понад 3,6 мільйона гривень.

За результатами тендеру на закупівлю дефібриляторів, який завершився у листопаді 2020 році, ТОВ «ДЕФГРУП» запропонувало пристрої за понад 1,5 мільйона гривень.

Фото: Фейсбук