Ділянка під будівлею знаходиться в комунальній власності, а її орендарем була компанія “Юпітер Фінанс”.

Столична прокуратура через суд вимагає від власника об’єкту культурної спадщини «Дача з мезоніном» укласти охоронний договір з Департаментом охорони культурної спадщини КМДА. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Мова про щойно виявлений об’єкт культурної спадщини, що розташований по проспекту Перемоги, 130/1 у Святошинському районі міста Києва.

Будинок, відомий також як «Садиба Сергієнка» або «Києво-Святошинське бюро технічної інвентаризації», зведений у 1897-1919 роках та є зразком первісної дачної забудови Києва початку ХХ сторіччя, побудований відомими архітекторами у стилях модерну, історизму та еклектики з елементами архітектури відродження, а також цегляного стилю.

Разом з тим, попри встановлені чинним законодавством обов’язки, комерційною структурою, яка є власником цієї будівлі, охоронний договір щодо об’єкту культурної спадщини вже протягом 10 років не укладається, однак проводяться незаконні будівельні роботи на ньому, які можуть призвести до його зміни та втрати автентичності” — йдеться в повідомленні.

Прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом до власника споруди про зобов’язання укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір на вказаний об’єкт культурної спадщини, що забезпечить його передбаченими законодавством гарантіями захисту з боку держави.

Як ми писали, ділянка під будівлею знаходиться в комунальній власності, проте вона вже виділена під будівництво і обслуговування будинків ринкової інфраструктури, а орендарем є компанія “Юпітер Фінанс”.

Особняк з 1998 року знаходився на обліку пам’яток архітектури. Проте у 2019 році об’єкт позбавили пам’яткоохоронного статусу. У лютому 2021 року дачу виставили на продаж на OLX.

Фото: Фейсбук