Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.
Майже 11 млн грн на роботи виділили з державної програми захисту від повеней та паводків.
На ділянці проведення робіт русло річки було майже повністю замулене, заросле високорослою болотною рослинністю, течія зникла.
“Пропускна здатність русла була майже нульова, тому при виникненні паводкових та повеневих ситуацій вода виходила на заплаву та підтоплювала прилеглі ділянки жителів села”, – сказано в повідомленні.
Нині розчищено 1,9 км русла річки, зокрема виконано планування берегової лінії, корчування та захоронення очерету та коріння.
Проведені роботи, зазначають у Міністерстві, забезпечать запобігання, ліквідацію та мінімізацію збитків від проявів шкідливої дії води на площі близько 100 га.
В Українській природоохоронній групі (UNCG) вважають, що розчистки річок – одні з найбільш поширених та найменш доцільних заходів, які здійснюються за “екологічні” кошти бюджету. Це боротьба з наслідками, що має короткостроковий ефект.
На думку експетів, вирішити питання якості води можна лише комплексним шляхом – “перестати незаконно розорювати водозбори та прибережні смуги, демонтувати непотрібні греблі, боротися з незаконним забрудненням стоків та надмірними водозаборами для зрошення”.
Розчистка, заявляють експерти, часто призводить до негативних наслідків для вже сформованих водних та прибережних екосистем, фактично перетворюючи річки в канави із зачищеними берегами. Аргументацію, чому треба чистити цю річку саме зараз, на думку UNCG, не відповідає дійсності. Безіменна, зазначали вони, занадто мала і не може спричинити паводки.