Про це заявив лідер невизнаного Придністров’я Вадим Красносельський.
Він наголосив, що “Тираспольтрансгаз” надіслав відповідну заяву в молдовську держкомпанію 18 січня.
“Для того, щоб якнайшвидше тепло доходило до домівок людей, щоб вони отримали газ і нормальну електроенергію у свої житлові приміщення, і щоб уся соціальна інфраструктура також отримувала вигоду від тепла й електроенергії, я погодився з пропозиціями керівництва Молдови, починаючи з президента, щоб газ Придністровʼю постачала компанія “Молдовагаз”, — сказав він.
За словами Красносельського, регіон гарантує оплату за постачання цього газу.
Він також зауважив, що влада невизнаного Придністров’я весь цей час діяла. Вони знайшли молдовську компанію, яка мала всі необхідні ліцензії, проте керівництво Молдови нібито заявило, що саме це підприємство не може постачати газ у регіон.
Газпром припинив постачання газу в Придністров’я з 1 січня 2025 року, коли закінчився транзитний контракт між Україною й Росією. У компанії є технічна можливість постачати газ південним маршрутом через Туреччину, але вона відмовляється його використовувати, посилаючись на відмову Молдови “врегулювати” газову заборгованість Придністров’я у понад $700 мільйонів.
8 січня “влада” самопроголошеної республіки повідомила, що газу у Придністровʼї вистачить ще на 24 дні, тобто на довше, ніж показували проведені раніше розрахунки.
Влада Молдови вважає, що лівий берег Дністра (Придністров’я) досі сподівається на безплатний газ з Росії й тому відмовляється купувати його на біржі, попри критичний стан в енергетиці.
Після припинення подачі газу Росії у Придністров’ї відключили центральне опалення у містах, а газ залишився лише для приготування їжі. Промислові підприємства призупинили роботу.
З третього січня у Придністров’ї запровадили віялові відключення електрики, тоді як решта Молдови отримує електрику переважно з Румунії.
Раніше і Молдова, і Україна стверджували, що готові допомогти Придністров’ю.