Про це пише Reuters.

Три російські джерела, обізнані з ходом переговорів повідомили, що умови російського лідера Владіміра Путіна щодо припинення війни в Україні включають вимогу, щоб західні лідери дали письмове зобов’язання припинити розширення НАТО на схід і зняти частину санкцій з Росії.

Тобто це означає формальне виключення членства для України, Грузії, Молдови та інших колишніх радянських республік. НАТО раніше заявляло, що не змінюватиме свою політику “відкритих дверей” лише через вимоги Москви.

“Путін готовий до миру, але не за будь-яку ціну”, — заявило одне високопоставлене російське джерело, знайоме з думкою вищого керівництва Кремля.

Джерела зазначили, що Росія також прагне, щоб Україна залишалася нейтральною, щоб були зняті деякі західні санкції, вирішено питання щодо заморожених російських суверенних активів на Заході, а також забезпечено захист російськомовного населення в Україні.

Перше джерело додало, що якщо Путін усвідомить, що не може досягти мирної угоди на своїх умовах, він спробує довести українцям і європейцям через військові перемоги, що “мир завтра буде ще болючішим”.

Перше джерело також заявило, що якщо Путін побачить тактичну можливість на полі бою, він продовжить наступ в Україні — і Кремль вважає, що Росія зможе вести війну роками, незважаючи на санкції та економічні труднощі, які накладає Захід.

Друге джерело зазначило, що Путін тепер менш готовий йти на компроміси щодо територій і дотримується своєї офіційної позиції, що хоче, щоб до складу Росії увійшли всі чотири області на сході України, на які вона претендує.

“Путін зараз менш схильний до територіальних компромісів і дотримується своєї публічної позиції, що він хоче, щоб до складу росії увійшли всі чотири області на сході України, на які вона претендує. Путін вважає цю війну переломним моментом у відносинах Москви із Заходом, який, за його словами, принизив росію після розпаду СРСР в 1991 році, розширивши НАТО і “посягнувши” на те, що він вважає сферою впливу Москви”, – пише видання.

“Путін посилив свою позицію”, — додало джерело щодо питання територій.

Також РФ хоче допомогтися часткового зняття західних санкцій і “вирішення питання заморожених російських активів” (без уточнення якого саме вирішення).

Кремль вважає, що Росія може воювати роками, незалежно від санкцій і економічного тиску Заходу.

Додамо, паніше російський диктатор Владімір Путін вже заявляв, що ймовірно, погодиться на перемир’я з Україною, якщо будуть виконані його умови. Зокрема тоді мова йшла припинення поставок зброї Україні. Крім того, міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що найближчим часом буде оголошено про новий раунд перемовин між Києвом та Москвою, що, вочевидь, свідчить, що РФ звершує роботу над своєю версією меморандуму. Він також нагадав, що позиція Кремля — повернення до нейтрального, позаблокового, без’ядерного статусу України. Втім, це не єдина умова, а одна зі списку.