Про це повідомляє CNN із посиланням на кілька обізнаних джерел.
Раніше оцінки американської та західної розвідок свідчили, що Путін вважає стан війни вигідним для себе, що він має ініціативу та достатньо людських ресурсів, щоб вести затяжну боротьбу проти ослабленої України та, можливо, захопити всю країну.
Розуміння того, що Путін міг змінити свої плани, посилило впевненість президента Дональда Трампа та його переговорників у тому, що російський лідер може бути більш схильним до розгляду потенційної мирної угоди, ніж раніше, розповіли CNN два американські джерела.
Однак високопосадовці США все ще скептично налаштовані щодо щирості Путіна та його постійних заяв на переговорах про бажання миру.
Вони вказують, що пропозиції США надзвичайно вигідні Росії — фактично вони узаконюють більшість контрольованих нею територій. Водночас існує побоювання, що навіть якщо Москві вдасться укласти угоду, згодом вона може поновити війну й далі розширювати свої здобутки.
«Я вважаю, що він може думати не стільки про масштаб, скільки про досяжну ближчу за часом ціль», — зазначив представник західної розвідки.
На Путіна тисне дедалі більш агресивна адміністрація Трампа, яка погрожує новими санкціями, а також проблеми в російській економіці. Під час переговорів також наголошувалося на потенційних інвестиціях між США та Росією в разі завершення війни, що в Вашингтоні назвали «історичною можливістю».
«Усе залежить від того, що США готові запропонувати, аби він міг не лише проголосити перемогу всередині країни, — сказав той самий співрозмовник, — а й дійсно відчути, що досягнув чогось значного, що виправдовує довгу паузу… а може й продовження боротьби пізніше».
Посадовець зазначив, що Путін не відмовився від своєї довгострокової мети — захоплення ще більшої частини України, «принаймні тих територій, які він вважає колискою російської цивілізації».
Високопосадовець з Європи погоджується, що Москва, ймовірно, готова «зіграти за правилами» США та тимчасово обмежити свої цілі задля покращення відносин з Вашингтоном, але «очевидно не відмовилася від своїх максималістських воєнних амбіцій».
Кремль сподівається, що кращі відносини з США дозволять відвернути увагу світу після тактичної паузи, а потім Росія знову зможе використати військові, економічні, інформаційні та політичні інструменти для досягнення повного контролю над Україною та не лише.
На початку цього року американські розвідники попередили радників Трампа, що пріоритетом Путіна залишається контроль над Україною і що він прагне використати будь-який поспіх нової адміністрації до переговорів.
«Путін змінив своє мислення, бо вважає, що має співчутливого президента США, який не розуміє, що робить, і більше зацікавлений у короткострокових перемогах», — вважає демократ-конгресмен Джейсон Кроу, член комітету з розвідки Палати представників. За його словами, Путін вважає, що може бути укладено домовленість, якої просто не будуть дотримуватися.
Раніше повідомлялося, що стиль переговорів посланця президента США Стіва Віткоффа з росією викликає занепокоєння в адміністрації Дональда Трампа.