Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Польщі.

Відомство сприйняло появу під час протестів фермерів антиукраїнських гасел і гасел, що прославляють Путіна та війну, яку він веде, з «максимальним занепокоєнням». 

У міністерстві зауважили, що такі дії «виставляють у поганому світлі» Польщу, яка першою допомогла атакованій Україні, та поляків, які прийняли українських біженців».

Важливо, що вони також дискредитують самих організаторів протесту. Ми вважаємо, що це — спроба захоплення протестного руху аграріїв крайніми та безвідповідальними групами, які, можливо, перебувають під впливом російської агентури, — наголошує МЗС Польщі.

Польське зовнішньополітичне відомство закликало організаторів протестів «заради інтересів країни та шансів на реалізацію своїх вимог, які значною мірою є слушними, виявити та усунути зі свого руху небагатьох ініціаторів таких і подібних акцій».

Вони також наголосили, що нинішнє становище польських фермерів є наслідком агресії Володимира Путіна проти України та дестабілізації світової економіки, а не тому, що українці захищаються від агресії.

Польські фермери закликали Путіна «навести порядок в Україні»

Під час чергового протесту польських фермерів один з протестувальників прикріпив до своєї сільськогосподарської техніки плакат із написом «путін, наведи порядок і в Україні, і в Брюсселі, і з нашими урядовцями». Поруч з ним був прикріплений прапор СРСР.

КИЇВ24
Фермера із прапором СРСР та плакатом, адресованим путіну, затримано польською поліцією. Фото: соціальні мережі

Однак, коли журналіст видання звернув увагу на скандальний банер, організатори не приховували свого здивування ситуацією. Вони підкреслили, що учасники протесту несуть індивідуальну відповідальність за зміст плакатів.

Пізніше ситуацію прокоментував глава МВС Польщі Марчін Кервінський, який підтвердив, що проти автора плаката будуть вжиті заходи. Поліція Польщі вже порушила кримінальну справу стосовно цього фермера.

Ситуація на українсько-польському кордоні. Що відомо

Нагадаємо, наразі заблокованим для вільного руху вантажівок є: «Ягодин – Дорогуськ», «Угринів – Долгобичув», «Устилуг – Зосін», «Шегині – Медика», «Рава-Руська – Гребенне» та «Краківець – Корчова».

Протести фермерів тривають вже багато тижнів не лише в Польщі, але й по всій Європі. Виробники виступають як проти неконтрольованого продовольства з України, так й проти правил ЄС, пов’язаних з Європейським зеленим курсом.

Так, польські фермери оголосили про новий загальнонаціональний страйк, який розпочався 9 лютого і має тривати до 10 березня. Протестувальники планують блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також дороги й автомагістралі по всій країні.

Це пов’язано із рішенням Європейської комісії продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.

Однак вона також створює істотні проблеми для аграріїв з європейських країн.